Brand

Podzimní Lofoty (22. září – 30. září 2020)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – norských Lofot – na FOTOEXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY, HVĚZD A POLÁRNÍ ZÁŘE.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Lofot a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

 

Lofoty patří k tomu nejatraktivnějšímu, co Norsko, potažmo Skandinávie nabízí. Fjordy, rozmanité pobřeží, vysoké štíty, to vše je jen zlomek toho, co na Lofotech uvidíme. Zářiový termín slibuje ideální podmínky na focení, celé Lofoty jsou krásně podzimně barevné (podzim začíná na Lofotech dříve než v Čechách). Září je také ideální na focení polární záře. Vzhledem k tomu, že se Lofoty nacházejí ještě severněji než Island, je šance na pozorování a focení polární záře více než dobrá. Lofoty mají navíc tu výhodu, že nabízejí plno fotografických cílů i v případě nepříznivého počasí.

 

Vzhledem k tomu, že jsou Lofoty výrazně ovlivňovány Golfským proudem, není třeba se obávat mrazivého počasí. Podzimní a zimní teploty jsou na Lofotech příjemnější než v Čechách…

Program kurzu

Návštěva nejzajímavějších fotolokalit na Lofotech (fjordy, fotogenická lofotská městečka, snadno přístupné kopce s 360st. výhledem, atraktivní pobřeží...), focení zejména východů a západů slunce a noční krajiny s hvězdami a polární září. V terénu i v ubytování bude probíhat interaktivní výuka včetně postprocesu a individuální konzultace.

Pro koho je kurz určen

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií. V neposlední řadě se naučíme nafotit polární záři tak, abychom byli schopni ji vytisknout v nejlepší možné kvalitě a ve velkých rozměrech.

Doporučená fotovýbava

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka). Další vybavení upřesníme po individuální konzultaci.

Proč právě náš kurz

• Účastníci získají veškeré know-how fotografování krajiny, hvězd a polární záře. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

 

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Lofot

 

• Každý účastník expedice si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co expedice proběhla.

 

• snadná dostupnost fotolokalit

 

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

 

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

 

• ubytování v srdci Lofot v domě pouze pro nás

Termíny a cena

Cena kurzu: 33 490 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Jan Šmíd, 602547400, info@smidphotography.com

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Jan Šmíd

info@smidphotography.com