Brand

Podzimní Lofoty II (1. listopadu – 8. listopadu 2019) NEKONEČNÉ LOFOTY

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – norských Lofot – na FOTOEXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY, HVĚZD A POLÁRNÍ ZÁŘE.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Lofot a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

 

Lofoty patří k tomu nejatraktivnějšímu, co Norsko, potažmo Skandinávie nabízí. Fjordy, rozmanité pobřeží, vysoké štíty, to vše je jen zlomek toho, co na Lofotech uvidíme.


Vzhledem k tomu, že jsou Lofoty výrazně ovlivňovány Golfským proudem, není třeba se obávat mrazivého počasí. Podzimní a zimní teploty jsou na Lofotech mírnější než v Čechách…

 

Proč je v názvu uvedeno „nekonečné Lofoty“? Listopadový termín totiž slibuje dostatečně dlouhý den, nicméně slunce je tak nízko nad horizontem, že se dá fotit celý den. A dlouhá noc slibuje dostatek času na focení polární záře. Můžeme čekat ranní námrazu, zasněžené vrcholky kopců, mlhu, inverzní oblačnost ideální na focení z kopců. Listopad je také ideální na focení polární záře. Vzhledem k tomu, že se Lofoty nacházejí ještě severněji než Island, je šance na pozorování a focení polární záře více než dobrá. Lofoty mají navíc tu výhodu, že nabízejí plno fotografických cílů i v případě nepříznivého počasí.

Program kurzu

Návštěva nejzajímavějších fotolokalit na Lofotech (fjordy, fotogenická lofotská městečka, snadno přístupné kopce s 360st. výhledem, atraktivní pobřeží...), focení zejména východů a západů slunce a noční krajiny s hvězdami a polární září. V terénu i v ubytování bude probíhat interaktivní výuka včetně postprocesu a individuální konzultace.

Pro koho je kurz určen

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií. V neposlední řadě se naučíme nafotit polární záři tak, abychom byli schopni ji vytisknout v nejlepší možné kvalitě a ve velkých rozměrech.

Doporučená fotovýbava

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka). Další vybavení upřesníme po individuální konzultaci.

Proč právě náš kurz

• Účastníci získají veškeré know-how fotografování krajiny, hvězd a polární záře. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

 

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Lofot

 

• Každý účastník expedice si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co expedice proběhla.

 

• snadná dostupnost fotolokalit

 

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

 

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

 

• ubytování v srdci Lofot v domě pouze pro nás

Termíny a cena

Cena kurzu: 34 990 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Jan Šmíd, 602547400, info@smidphotography.com

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Jan Šmíd

info@smidphotography.com