Brand

Podzimní západ slunce

Josef Plaček

84.7 %

Zhlédnutí1009

Líbí se2

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 18.1.2017

Ten den bylo počasí opravdu šílené. Mlha a nízké mraky se střídaly se sluncem a krásně modrým nebem. Čekal jsem na nejlepší okamžik, který přišel těsně před tím, než slunce vykouklo zpoza mraků nad horizontem.

Po pořízení této fotografie mě ještě čekala dvouhodinová cesta z kopce zpět do civilizace, potmě, pouze za svitu mé čelovky. Občas mi vítr přihnal do cesty mraky a já neviděl ani na krok. A navíc byla taková zima, že jsem při sestupu ještě hodinu necítil nohy zmrzlé při fotografování. Prostě takový klasický krajinářský večer.

 

A nyní pro informaci k fotografii:

Barvy na snímku jsou původní, tak jak jsem je viděl vlastníma očima, jen z mraků jsem mírně odstranil červenou barvu, na fotce to nevypadalo tak dobře jako ve skutečnosti. Všechny stromy jsou mokré, protože tálo, proto jsou ty napravo tmavé. Ono celý terén byl tak rozbahněný, že jsem měl bláto všude, a když jsem šel, nebylo přes to šplouchání nic jiného slyšet.

Na levé straně můžete vidět malé stromy pokryté sněhem a nad nimi tmavší stromy bez sněhu, které jsou ve skutečnosti asi o 100 metrů níž, kde sníh již roztál úplně.

 

Více na:
www.josefplacek.cz

Více snímků z Beskyd, nejen ode mě:
www.fotimebeskydy.cz

Prostřednictvím projektu fotimebeskydy.cz se snažíme široké veřejnosti přiblížit krásu a půvab jedinečných hor, kterými Beskydy bezesporu jsou.

 

Kategorie: Krajina

Další fotografie autora Josef Plaček

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí