Brand

S čerty budou opět žerty

Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos se chystáme na velkolepý pochod rakouských čertů. Nedaleko od nás, v Rakousku, se koná tradiční pochod Krampusů. Tento roj má mnoho příznivců a pro fotografy se jedná o jedinečný zážitek. Po zkušenostech z minulých let jsme se opět rozhodli nabídnout vám tento zážitek osobně. V termínu 22. – 24. 11. 2019 jsme pro Vás připravili krátkou fotografickou cestu plnou neskutečných pekelníků v rakouském Schladmingu. Dále Vás zveme na večerní fotografickou idylku v Halsttattu a adventní trh v Salzburgu. Obě místa jsou zapsány na seznamu chráněného dědictví UNESCO. 

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

  • Naučíte se přímo v terénu a prakticky, jak pořídit výjimečné fotografie
  • Zdokonalíte se v technice fotografování, v kompozici
  • Získáte cenné rady od zkušeného fotografa
  • Přivezete si jedinečné fotografie a nezapomenutelné zážitky
  • Zažijete přátelskou atmosféru našich akcí
  • Naším cílem jste vy - spokojený klient

Program kurzu

Den 1. (22. 11. 2019)
Brzy ráno odjezd z Prahy do rakouského Hallstattu přes České Budějovice. Odpoledne a večer náš čeká focení města a okolí. Předpokládáme, že ve městě již bude sněhová pokrývka a tak se v této perle UNESCO budou dát dělat snové až kýčovité fotky. Ubytování je zajištěno v kvalitní chatě na břehu jezera v dvoulůžkových pokojích.

Den 2.
Po vydatné domácí snídani se vydáme k jezeru Gossausee, které se nachází pod západní stěnou hory Dachstein. Čeká nás focení malebné zimní alpské krajiny a zamrzlých peřejí na bystřině tekoucí z jezera. Během dne se budeme přesunovat do Schladmingu kam dorazíme pozdě odpoledne. Ubytujeme se v hotelu přímo v centru města abychom měli večerní rej přímo na dlani. Pak už nás čeká dlouhé fotografování a korzování po městě s Krampusy.

Den 3. (24. 11. 2019)
Čeká nás hodinový přejezd do Salzburgu kde začínají tradiční adventní trhy. Celé centrum města je zapsáno rovněž na seznamu UNESCO a bude již vánočně vyzdobeno. Všude je spousta stánků s vánočními dobrotami a možnými dárky. V centru města strávíme maximum času a odpoledne se vydáme přes České Budějovice zpět do Prahy. Návrat počítáme ve večerních hodinách.

 

Berte, prosím, tento itinerář kurzu a cesty jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na dané místo. Naším cílem je nalézt s Vámi ta nejzajímavější místa a vytvořit podmínky pro pořízení nejlepších fotografií především Krampusů. 

Pro koho je kurz určen

  • Pro všechny fotografy, začínají i pokročilé
  • Pro každého, kdo chce fotit a chce mít velmi individuální přístup ze strany lektora
  • Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou jedinečné
  • Pokud nevlastníte zrcadlovku, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem nebo s mobilem se dá skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Doporučená fotovýbava

nepromokavou bundu a teplé kalhoty
kvalitní boty do města i terénu
zimní čepici, rukavice, pantofle
kvalitní teplé oblečení do terénu (které
nebudete mít strach ušpinit)
psací potřeby
notebook nebo externí disk na ukládání
snímků
dobíječku na mobil a notebook

poznámkový blok
věci si zabalte do klasického kufru a ne
do batohu (špatně se s ním manipuluje)
dobrou náladu a motivaci!!!fotoaparát a náhradní akumulátory do něj,
základ je alespoň 2 akumulátory
blesk a akumulátory

objektivy – hlavně široká skla, teleobjektiv
do 300 mm
filtry, zvláště polarizační a šedé!!!
všelijaké možné další příslušenství
prostředky na sušení a čištění techniky
stativ
dálkovou spoušť, lepší je kabelová s aretací než bezdrátová
batoh, brašnu
datové karty a USB čtečku karet

 

Dobré oblečení opravdu nepodceňujte. Budeme často stát na místě nebo se pohybovat na relativně malé ploše. Udržení komfortní tělesné teploty je velmi důležité!

Proč právě náš kurz

Cesty se účastní lidé, které spojuje stejná záliba - fotografování. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství.

Cestou probereme vše, co je důležité, abyste byli schopni hned od začátku udělat ty nejlepší snímky. Ve všem vám rádi poradíme, co fotografovat a jak!  Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování. Budeme vám radit a pomáhat s technikou a kompozicí. Od toho tu jsme. Poskytneme vám na místě odborné rady s technikou a fotografováním. Poradíme, na co se máte při fotografování zaměřit a co bude vypadat zajímavě.

Cestu kompletně zajistíme a provedeme vás nejlepšími místy k fotografování, protože je už dobře známe. 

Díky počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná.

 

Cena obsahuje: automobilovou dopravu, všechny taxy, poplatky, vstupné na průvod Krampusů ve Schladmingu, ubytování v apartmánové chatě a hotelu se snídaní, program dle rozpisu, 1 průvodce. 

 

Termíny a cena

Cena kurzu: 7 990 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Miroslav Deneš, 420732303243, info@krasysveta.cz

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Miroslav Deneš

info@krasysveta.cz