Brand

94 %

Zhlédnutí2844

Líbí se3

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 22.9.2015

Kategorie: Portrét

Další fotografie autora janigajoska

Diskuse

Marek

22.9.2015 11:41

Špatně vyfoceno. Absolutně. To nevidíš ty špatné stíny v obličeji, lesk pokožky, modřinu pod pravým okem, na těle špatné stíny, prsty v absolutně špatné poloze, protože vypadají jak drápy a ne prsty, blesk nebo odrazná deska dělá stín od trávy na nártu, vzadu nevyretušovaní lidi nebo jsi měl počkat až odejdou, strom je od blesku přesvětlený. Fotka nemá dynamiku, kontrast, nic. Ta holka Tě tím deštníkem měla vzít po hlavě.

Víš co si myslím? Že tady máš pár fake účtů, ze kterých si lajkuješ fotky. Asi se stydíš i za své jméno, tak raději uvedeš nějakou skomoleninu. Měli jsme na Megapixelu pár lidí co měli jeden účet a pak i 20 vedlejších účtů a proto, že je nikdo nelajkoval, tak si lajkovali sami a plácali se po zádech, jak jsou dobřé. Nevěřím, že taková bída má nějaký úspěch. Sorry.

Martin

22.9.2015 12:00

shitstorm in 3...2...1....

janigajoska

22.9.2015 12:01

Jak říkám,technokratickej ubožáček,co si svejma přiblblejma komentama musí léčit mindrák z toho,že jeho cvaky skoro nikoho nenepadne ani rozkliknout:-)):-))

janigajoska

22.9.2015 12:10

Jinak je vidět,že se vyznáš,to tá stovka tvých známých ti ty fotky rozklikává??? Já tu neznám nikoho,ani ty,co moje fotky hodnotí,ale u tebe, jak je vidět to funguje přesně,jak to popisuješ:-))

 

Marek

22.9.2015 12:55

janigajoska Chlape Ty jsi totálně mimo wink 

Andrea

22.9.2015 16:16

Marku,boží laughing. Nenapsala bych to lépe smile

Karel

22.9.2015 18:28

 Mě teda první střelila do oka tráva na deštníku. Když už si to člověk nepohlídá při focení, tak toto je otázkou pár kliků v editoru. No a pak ten stín/odlesk na nose, ten slečně vyloženě škodí. No a pak jak píše Marek spousta dalších "drobností", které výsledek hodně degradují. Škoda.

janigajoska

22.9.2015 19:08

Ta fotka není nijak upravovaná,nechtělo se mi:-))

Andrea

22.9.2015 19:25

laughinglaughinglaughinglaughinglaughing   taky dobrý, jak se vymluvit, když člověk nesklidí úspěch cool

Karel

22.9.2015 23:12

V tom pripade nechapu reakci na pripadny komentar/kritiku ve smyslu "technokratickej ubozacek". Nevim kolik lidi zde je schopno vyfotit jakykoli snimek tak,aby nebylo potreba jej upravovat a aby dotycny autor mohl s klidnym svedomim rict "toto je presne obraz me predstavy". No a pokud uz sem umistim fotku bez uprav, kde evidentne jsou urcite nedostatky ktere se "mi nechtelo" upravovat, tak potom pochopitelne musim ocekavat ze mi tyto nedostatky nekdo zkritizuje a neni jina moznost nez s pokorou uznat chyby s oduvodnenim ze neni cas nebo chut na postprodukci. Nicmene pokoru jsem zde nenasel, jenom utok na kohokoli kdo se ozve na neda palecek nebo srdicko :-) proste chybi mi aspon zakladni soudnost, kterou ma alespon vetsina lidi ktere znam a kteri foti

janigajoska

23.9.2015 02:28

Je to reakce na Marka Tobiase a ta má důvod už jinde,nebo máš dojem,že na tvou kritiku jsem reagoval nepřiměřeně??? A pokoru u mne opravdu raději ani nehledej:-)) Reaguju na každého tak a takovým tonem,jakým on první zareaguje na mne a Marek Tobias je pro mne pouze užvaněnej cvakálek,kterej mne svýma čb cvakama opravdu nijak neoslovuje a jak už jsem psal,pokud někdo i dnes,cpe krajinky do čb,tak je to pro mne zoufalec,kterého bych si jinak ani nevšiml:-))

Marek

23.9.2015 13:14

 janigajoska '' Ta fotka není nijak upravovaná, nechtělo se mi:-)) '' Tak to je mazeeeec yell Horší výmluvu jsem už dlouho neslyšel. To je něco na způsob - ráno se mi nechtěly čistit zuby, tak mi prostě táhne z huby. Nebo nechtělo se mi prát a proto nosím triko od hořčice a smrdí mi podpaří laughing Ale jo. Chápu. Je to vidět na všech Tvých fotkách pane laughing

Ale žij pořád srdíčkama, palečkama a shlédnutím. Víš proč se lidi dívají na ty nevkusy??? Protože se chtějí dobře pobavit a plácají se do čela, co to sakra zase je za nesmysl wink O mých fotkách si piš co chceš. Já narozdíl od Tebe ty základy mám a fakt je vidět, že nevíš vůbec o čem mluvíš laughing Ale v pohodě. Strapňuješ se Ty a ne já laughing Sebevědomí Ti fakt nechybí, pokoru nemáš žádnou a vzhledem k tomu, jak ty holky prasíš, tak úctu k portrétované osobě nemáš ani za máku. 


Janigo Karel je slušný, napsal to co sám vidí a hlavně Ti to napsal moc dobře ;)  Degraduješ tenhle server, tuhle galerii a celkově fotografii. Kdyby jsi byl aspoň začátečník, měl snahu se zlepšovat, ale cítíš se (to bude asi tím podpažím nebo sis nevyčistil uši) a připadáš si jako profi portrétista. Sebevědomí Ti sahá až do vesmíru. Sedni na zem a nelevituj někde v oblacích ;) Nastartuj trošku úcty k fotografii a hlavně k těm hezkým holkám ze kterých děláš karikatury. Zajímalo by mě, jestli ty holky jsou spokojené s tvou prací. Klidně si dám tu práci a najdu je na netu, ale věřím, že ty fotky buď neviděly a nebo už s Tebou nemluví. 

Jen malé poučení pro Tebe. Soukromá lekce č. 2.) Krajinu lze fotit 2mi způsoby. Barevně, černobíle nebo IR ( IR znamená Infra Red). Je však důležité co chce autor vyjádřit. Západy a východy slunce je škoda fotit černobíle, ale záleží na celkovém podání a amosféře. Klasická krajina zejména na pozdim je v barvě ideální od detailů až po velké širokoúhlé podání nejlépe v ranních nebo odpoledních hodinách, kdy je světlo boční a dodává krajině specifickou barvu a náladu. Celkově je nejlepší krajinu fotit po východu slunce nebo před západem, či v průběhu východu a západu, kdy světlo dodává scéně plastický vzhled. Naprosto nevhodné světlo je poledne nebo jakékoli světlo vysoko na obloze, protože krajina (popřípadě budovy i budovy v krajině) působí ploše a bez prostoru. Můžou nastat i vyjímky, ale ty jsou spíše záměr a musí mít určitý smysl. Nejlepší fotografie v BW jsou konec podzimu, v zimně a na začátku jara, kdy barvy nejsou tak výrazné. Černobílá fotografie je aplikovatelná v jakémkoli ročním období, stejně jak barevná fotografie, ale záleží co chce fotograf vyjádřit. Vždy by jsme se na fotografii měli dívat tak, že počin nese nějakou informaci a tu informaci hledat čtením fotografie. (Special For janiga - myslím, že ani nevíš jak se fotografie čte)  

Teď jen v krátkosti proč upravuju tyhle fotografie v černobílé a je to krajina a nebo dokument. Krajina je z Ostravy a jak všichni vyspělejší jedincy od 5ti let výše většinou ví, že Ostrava je hornické a průmyslové město. Zbytek by Ti měl dojít proč BW, ale pokud ne, ta napovím. Kvůli indistriální atmosféře je vhodnější BW a světlo a stíny tady hrají obrovskou roli. Barva jako rušivý element je tady zcela nezbytně odstraněná. 

Bože mě to tak baví mezi úpravami fotografie Ti napsat laughing Doufám, že to nevzdáš a budeš dál obhajovat své smysluplné myšlenky a budeš dále rozšiřovat své obludárium cool

Martin

23.9.2015 14:20

Krajinu lze fotit 2mi způsoby. Barevně, černobíle nebo IR ( IR znamená Infra Red).

 

to mi připomnělo jeden kouzelný vtip... vlastně dva

 

Vojáci, samopal má čtyři základní části... jsou to tyto tři, hlaveň a pažba

 

Potká jedn druhého: Kam jdeš?

Na zkoušku, hraju v kvartetu.

A kolik vás tam je?

Tři, já s bráchou.

Ty máš bráchu?

Ne, proč.

Marek

23.9.2015 14:28

Martin :D :D :D Tak teď jsi v tom panu Janigajozka udělal pěkný bordel :D :D :D 

Ale to 2mi způsoby jsem posral no :D Prvně jsem tam chtěl napsat jen Barevně a černobíle, ale raději jsem napsal i IR a zapomněl jsem to opravit :D Příznávám ;)

fotografkazdejvic

23.9.2015 16:10

Pánové, to nemá smysl...sealed

Co si tady léčíte Vy, pane janigajoska, když nás všechny nazýváte fotografickými ubožáky a urážíte nás? A navíc nejste schopen přijmou sebemenší náznak konstruktivní kritiky frown
Myslím, že nikdo z nás to se svými komenty vůči Vašim fotkám nemyslel špatně, ale Vy jen útočíte. 

Takže bych tuhle debatu ukončila s tím, že prostě z Vás fotograf bohužel nikdy nebude a jestli chcete útočit na lidi, dělejte to někde jinde, než na našem fotoserveru Fotorádce nebo ještě lépe NEDĚLEJTE TO VŮBEC! 

Marek

23.9.2015 20:24

Coco Chanel Děkuji a moc ;) To je přesné :) 

janigajoska

23.9.2015 23:31

Coco Chanel,máte pravdu,smysl to nemá,ale zase je to zábava.:-) Kde ste vzala to,že VŠECHNY  nazívám ubožáky??? Já nazívám ubožáky velice individuálně a jmenovitě:-)) A se zjištěním,že ze mne fotograf nikdy nebude,máte něco přes 50 let zpoždění,to já slýchal celé dětství,tak to opravdu už žádná novinka není:-) Já jím ani nikdy netoužil být,což nevylučuje to,že občas něco taky cvaknu pro zábavu:-)) A proto,že nejsem praktikující katolík,tak si urážky a zesměšnování holt líbit od nikoho nenechám,zvláště ne od těch,co začnou první a způsobem vesnických buranů .:-))Sice chápu,že ten Tobias to má těžké,když musí žít v komunitě zapáchjících individuí a tak i jeho příměry nemohou být tomuto jeho standartu vzdálené,ale třeba se jednou dostane i mimo tuhle komunitu a pozná,že většina lidí ty hygienické návyky má ,narozdíl od něho.-)) Přirovnávat nepravení fotky v programu k nečištění zubů.může opravdu jen totální debil. Já dobu ,kdy se fotky neupravovaly nikým totiž pamatuji,ale to si on ještě hrál na pískovišti s bábovkama a hovnu říkal papu:-))Taky chápu,že nedokážete být v tomhle nestraná,to vyžaduje i odvahu a charakter,ale toho Vy asi moc mít nebudete. A ted honem za Tomem,aby mne zablokoval:-)):-))

Andrea

24.9.2015 06:24

neskutečné, jak si odporujete ve všem laughing Já s Tobiasem souhlasím wink. Píšete, že občas něco cvaknete pro zábavu a dále píšete, že pamatujete dobu, kdy se fotky neupravovaly, jakoby jste byl největší profík a mi ostatní ještě tahali kačera a o focení víme hovno. Jasně nám tu dáváte najevo, že my všichni nic neumíme  a VY jste génius. Jste mimo chlápek, dost, promiňte. Nechcete navštívit jiné stránky? Ať z Vás mají taky takovou radost někde jinde? tongue-out

Martin

24.9.2015 07:56

Pepo, prosímtě, aspoň nelži. Vždyť tys startoval i do Standy Součka, o kterém se určitě nedá říct, že by to byl nezkušený cvakálek, který mlel z hladu.

Stanislav Lepič

24.9.2015 08:07

Koukám, že Fotorádce v posledních dnech ožil. To bylo breku, že nikdo nekomentuje. ; )
Na těchto vašich přestřelkách je zábavné pozorovat jak se míjíte a každá strana se drží své představy, což vynikne zejména, když svou představou začnete obhajovat nebo jí vysvětlovat chování druhé strany. Ironie je, že žádná strana zde není "lepší" nebo "ta správná", je to prašť jak uhoď. Neplatí pro Martina. : )

janigajoska

24.9.2015 08:47

Tak si Dane007 vyhledej vždy ten úplně první komentář,nedá se to posuzovat až z těch posledních:-) Tady z vás dokáže normálně komunikovat a i přátelsky poradit opravdu jen hodně málo lidiček,většina se snaží dehonestací dokazovat,jací právě oni jsou erudovaní odborníci,ostatně,jako skoro na všech podobných českých serverech:-)) No,a k Andrejce,najdi si památnou repliku Miloše Kopeckého ze seriálu Nemocnice na kraji města,určitě se v ní rychle poznáš:-)) Je to o holubičkách:-)) Proto chápu,že ti logika a schopnost myslet je na hony vzdálená. A pro stanislava,jsi jedním z mála,který ví,co a jak by měla kritika vypadat a taky poradit,bez toho machrování zdejších rádoby hvězd,tak ti prozradím že debatní oživení přináším všude a rád:-)):-)) Krom toho,zvyšuje mi to procenta:-)):-))

 

janigajoska

24.9.2015 09:09

No a pro pobavení,přidám taky takový příměr. Mám švagra,zapáleného rybáře,co pročetl haldu knih o rybách a tak byl taky přesvědčenej,že vše ví a umí nejlépe a tak při jedné debatě chtěl vypadat taky jako mistr světa a tvrdil,jak jsou VŠICHNI žraloci nebezpeční člověku,páč jsou to dravci. A to přes to,že on u moře nikdy v životě nebyl a já se mezi žraloky několikrát potápěl a k úhoně jsem nikdy nepřišel. Oni opravdu nebezpečných,je je moc málo druhů. Taky se hádal a napadal mne,musel sklapnout,když jsem promítl pár videozáznamů z mých potápěčských zážitků. Silně mi ho Tobias pripoměl:-)):-))

Karel

24.9.2015 12:07

dovolím si ještě jeden komentář, než tu diskuzi někdo zablokuje a bude po srandě :-)

Jak tak pročítám komentáře k jednotlivým Vašim fotkám, tak opravdu nabývám dojmu, že něco není v pořádku. Neřeším teď formu těch komentářů – ať už je někdo vulgární nebo slušný, je to jenom jeho vizitka, nicméně ve většině případů pokud se někdo ozve s připomínkami k technické nebo obsahové stránce dané fotografie, tak následuje reakce ve smyslu „zkontroloval jsem tvoje fotky tady na FR, je to ještě větší brak než ten můj, tak se vůbec neodvažuj mě tu o něčem poučovat, protože ty s tvými výtvory mi nesaháš ani po kolena“  Tento způsob obrany formou útoku je dle mě zcela zbytečný. I kdybych v životě nedržel foťák v ruce, tak to nic nemění na faktu, že jsem schopen objektivně zhodnotit zda se mě daná fotografie líbí nebo ne a co je na ní dle mého názoru špatně. Není nutno kohokoli kdo toto udělá hned osočovat z toho, že na to nemá právo a dostatečné znalosti a zkušenosti. Předpokládám, že pokud by Vám fotku někdo vychválil do nebe, tak by reakce stejného typu určitě nepřišla (nechval mou fotku, protože nemáš kvalitní portfolio a nejsi fotograf jako já a vůbec tomu nerozumíš :-) ). Když už jsme u těch příměrů – nemusím být přece architekt, abych mohl autorovi marshmallow v Praze říct že se mě to líbí/nelíbí a proč.

Každopádně se tu aspoň něco děje a myslím že se brzo trhne rekord nejvíce diskutované fotografie J BTW – není škoda, že u posledních Vašich fotografií je zakázaná diskuze? :-)

Tomáš

24.9.2015 12:21

Z uvedených komentářů autora těchto fotek nelze jinak než usoudit, že si spletl server. Vystavuje fotky ne pro získání zpětné vazby a užitečnou radu, ale proto, aby své fotky jen ukázal. K tomu pane Janigajoska Fotorádce neslouží. Na Fotorádce dávají lidé fotky proto, aby získali zpětnou vazbu, jsou rádi za každý komentář. Toto není Rajče - tam by Vašim fotkám bylo mnohem lépe, než u nás. Věřte mi. Tady se jiné reakce než snahy o zpětnou vazbu nedočkáte.

janigajoska

24.9.2015 13:02

Už jsme na tohle té psali,nemáám nic proti kritice,pokud je konstruktivní a slušná v přátelském duchu a s takovýma lidma ani žádný problém nemám:-) Kdybych na hulváty nereagoval,byl by určitě klid,ale zase hrozná nuda:-))

 

janigajoska

24.9.2015 13:13

No,jistě máš Karle ve spoustě věcí pravdu,ale spousta je zase jen tvůj názor a tvůj pohled na to,či ono a ten se zase rozchází s mým názorem a tudíš i pohledem,který je právě dán i těma zkušenostma a ty mne naučili nechodit za kovářským učněm pro rady,ale hned za kovářem:-)) Pokud tedy někdo nic moc neumí,at mi neradí,může vyjádřit svůj názor a pokud ten názor bude slušnou formou a bez naparování a urážení,rád si o tom podiskutuji:-)) A k těm posledním fotkám,ty se mi líbí a proto k nim žádné rady, ani názory nechci a nepotřebuji,stejně bych kvůli tomu na nich nic neměnil.:-)

Andrea

24.9.2015 13:23

nedá se smazat tady ten člověk?????? Protože to je děs tady totok wink. to jsem nezažla snad ještě nikdy laughing 

janigajoska

24.9.2015 13:38

Andrejko,to musíš ty a spousta dalších opět volit komanče,ti dokázali nepohodlné a s jiným názorm pacifikovat dost úspěšně,tak moooooc pěkně popros Tomáše,on se k takovému chování pak třeba i sníží:-))

Karel

24.9.2015 14:02

Tak teď už tomu teda opravdu vůbec nerozumím. Pokud nechceš chodit za kovářským učněm ale přímo za kovářem, tak nechápu proč umísťuješ fotky sem (to myslím ve vší úctě, bez nějakého dvojsmyslu že bych tě tu nechtěl nebo tě chtěl zablokovat). Je potřeba si přiznat (a doufám že se nikdo z ostatních neurazí) že kovářů je tu pomálu, ale dobrých kovářských učňů poměrně hodně. A proč si nenechat poradit od kovářského učně, když i kovářský učeň mi může nabídnout spoustu rad a jiných pohledů na můj výtvor (obzvlášť když bych se jednou chtěl také stát kovářským učněm :-) )

No a k těm tvým posledním fotkám – pokud žádné rady a názory nepotřebuješ, tak se vracím k první větě – proč sem ty fotky vlastně dáváš? Mě ale zakázaná diskuze neodradí a svůj názor ti napíšu aspoň tady, protože budu rád, když si to přečteš a aspoň nad tím zauvažuješ:

takže k fotce Foxi7 – je vidět, že se opravdu nebojíš ostrého světla, nicméně kdyby bylo pod mrakem nebo k večeru, určitě by to bylo více prospěšné celkovému výsledku. Pořád přemýšlím nad tím co je ta divná věc v pravém dolním rohu co lehce překrývá ruku, prohlížím fotku na mobilu, tak to nejde moc zvětšit ale pokud by to tam nebylo, tak by mi to nevadilo. Za co tě ale musím hodně pokárat :-) je horizont, resp. vodní hladina – jede to pěkně z kopce, chtělo by to vyrovnat (ať už na místě, nebo teď v editoru). Taky neustále přemýšlím nad tím proč fotíš na tak široké ohnisko. Nebylo místo? Delší ohnisko by určitě prospělo a aspoň trochu oddělilo pozadí

no a k fotce Ren2 – toto je úplně jiné kafe než předchozí. Jemný něžný skoroakt, kde je potřeba nechat pracovat fantazii (na rozdíl od čistého předkládání nahoty u předchozích fotek). Jediné co mě tam praštilo do oka je ten podivně zubatý stín či co to je na ruce v levém dolním rohu. Jo a taky mě připadá, že při ztmavování okolí jsi lehce ztmavil i okraje prstů – nevím jestli je to zobrazením na mobilu, ale připadá mě že ty prsty jsou tmavší než zbytek ruky. Ale jinak super fotka, pokud sem budeš ládovat víc takových, tak věřím že spousta lidí zase otočí :-) ale už tu nebude taková sranda :-)

janigajoska

24.9.2015 14:25

Díky za koment,ale přes to nic měnit nebudu:-) A neboj,já sem provokativních snímků ,pokud mne Tomáš nezablokuje,dám k rozvinutí debaty zase dost:-)):-)) A k tomu kovářskému tématu,kovářský učen nemůže nikomu radit,ten se především musí sám moc učit,ale může samozřejmě vyjádřit svůj pohled a názor.:-)) No a plácat něco o zkušenostech je už vůbec na psychiatrickou léčbu:-)) A neber vše tak doslovně,jsou to příměry:-))

janigajoska

24.9.2015 14:49

Jo,a k tomu světlu,rád porušuju zažitá pravidla a poučky a tak,když mi už otec vysvětloval,že proti slunku se nefotí,zrovna kvůli tomu jsem to zkoušel znova a znova a tak mi tenkrát omezil spotřebu filmů a papírů,protože jsem na kinofilmu,kde bylo 36 símků, měl ,když moc,tak pět použitelných záznamů:-)) Analogová fotka měla jiná specifika,než má dneska digitální forma a tak až s ní,je možné něco,co i jako fotka vypadá. :-))

Karel

24.9.2015 17:51

musím se omluvit - u fotky Ren2 ten zubatý stín není vůbec stín, ale patrně rukáv toho negližé, že? :-) na telefonu to nešlo identifikovat, až na monitoru pc se mě to ukázalo v celé své kráse :-)

Marek

25.9.2015 23:58

Tak jsem zpátky mistřě janigo :D Vidím, že pes, který štěká nekouše, protože je bezzubý a nezmůže se na nic než jen na oslintání kritikovy ruky, misto toho, aby se nechal podrbat za uchem a naučil se sedni / lehni :D

 

Až budeš odcházet tak zavři dveře, ať není zbytečně průvan :D

Marek

26.9.2015 00:14

Tak ještě dodám k poslední 2ma pokusům o fotografie, které jsi tady dal :D Ono tím, že zakážeš u fotky diskusi, akorát ukážeš, že nemáš na to přijímat kritiku a raději budeš ty marné pokusy dál práskat a hnusit hezké holky.

U předposlední fotky jsem si všiml naprosto nevhodného ohniska na portréty a to 19mm - po přepočtu 27mm, clona 9??? ty jsi chtěl i pozadí zaostřovat ??? ISO 100 je v pohodě ;)
Jinak fotka je špatně ecponovaná a focená nesmyslně v protisvětle. V očích žádná jiskra a proto jsou, jak od mrtvoly. fotka není nijak retušovaná, barvy neupravené a pokud ano, tak naprosto špatně, květiny a celá pravá strana celá přepálená, v podpaží má holka flek do hněda, který je hodně nevhodný, levé ňadro si holčina připlácla a vypadá jak psí ucho což by být absolutně nemělo.
Sorry, ale bohužel je to další shit ;) Kup si tu knížku a netrap sebe i nás pohledem na ty nesmysly. Nerýpu. Jsem jen naprosto otevřený a upřímný.

Poradím ti. Koukni na tohle než si koupíš knihu http://fotoroman.cz , protože v knize je hodně matiky, fyziky, tabulek, které zná téměř každý fotograf ( ne nejsi fotograf a proto vím, že to neznáš, protože by jsi jinak nedělal tak zásadní chyby ;) ) Místo těch hovadin co píšeš a děláš se věnuj aspoň tomu studiu a fo´t podle toho, jak se má a nedělej ty hotentotské pokusy ty palešku a srdíčko ;)  

Marek

26.9.2015 00:27

Ježiš to jsem se teď pobavil :D 
'' Analogová fotka měla jiná specifika,než má dneska digitální forma a tak až s ní,je možné něco,co i jako fotka vypadá. :-)) ''

Ty jsi fakt mimo mísu úplně :D Právě analogová fotka je fotka přesně taková, jak má fotka vypadat. Jediné co se trošku přibližuje analogové fotografii dneska, jsou digitální výstupy z Hasselbladu, Leica monocrome a nebo z Mamiya fotoaparátů. Max ještě Pentax Z645

Ten kdo umí fotit na analog, tak ten strčí digitál do kapsy. Digitál nemá tak velký dynamický rozsah, jako kinofilmy, navíc kinofilmový snímek můžeš natáhnout i na velikost A0 a kvalita bude pořád v pohodě, kdežto DSLR má omezení díky pixelům.

Porušovat pravidla se mají za určitých podmínek, které dávají smysl. Ve Tvých fotkách vidím, ale spíše nesmysl ;) 

Ty jsi básník úplný fakt :D


janigajoska

26.9.2015 06:39

Jak říkám,prodavač z tebe bude jistě slušný,fotograf určitě ne a logika ti asi taky bude hodně cizí,tak má,nebo nemá analog jiná specifika???:-)) Ty možná hodně čteš,bohužel moc málo chápeš,to je tvůj hlavní problém:-)) A kdyby se moje fotky měli líbit tobě,musel bych se nad sebou opravdu hodně zamyslet,že něco dělám moooooc špatně:-))))

 

janigajoska

26.9.2015 06:55

Jinak,nemám důvod za sebou někde zavírat a vždycky se tvejma kecama dobře pobavím,když už ty tvoje cvaky za nic nestojí a ochotní se na ně kouknout jsou možná tak ti tví lajkující kamarádíčci,tak to zkoušíš našprtanou příručkou:-)):-)) Ale je ti to nějak k ničemu,že:-)):-))

Martin

26.9.2015 10:13

Marku, nechceš toho provokování nechat a věnovat se jiným věcem, třeba studiu češtiny (protože ty tvoje výlevy se nedají číst)? Uz to neny vtypny a je to kapku trapné.

 

Možná se pletu, ale je tu spousta jiných fotografií, které si zaslouží komentář, ať už názor, co by šlo udělat líp, nebo pochvalu.

Marek

26.9.2015 19:33

Martin Mertine nemyslím si, že je to trapné, když tady pan mistr Janiga píše neskutečné nesmysly. Spíš nechápu, jak někomu nemůže vadit jeho přístip k fotografii a hlavně jeho poznámky, které jsou totálně mimo ;) A pokud je tady něco trapné, tak on a jeho patlaniny ;)  

S češtinou problém fakt nemám, ale píšu to tady co nejrychleji, abych napsal právě to co mě hned napadne ;) To jestli někde vynechám čárku, nebo tečku, tak to je snad nepodstatné ;) Navíc píšu na notebooku od přítelkyně, který má UK klávesnici a nejsou tady háčky, čárky a tak to cvakám naslepo ;)

Zadalší nevím proč neprudit pana janigu, když on pořád prudí svými nevkusy. On mi za to stojí ;) Jak jsem už jednou psal. Někdo by se ho měl zbavit, protože degraduje tenhle server a  odrazuje slušné fotografy, kteří raději otočí hlavu a kliknou jinam ;) Znám pár lidí co mi řeklo, že jestli jsem dobře viděl některé fotky a hodně padalo i jméno janiga ;) Tenhle server je o fotografování a pokud naplno řečeno '' Si nevidí do huby a na kritiku reaguje jako čuně, tak sorry, ale potřeboval by pár facek a kopanec ;) ''

A proto budu prudit ;) A pokud souhlasíš Martine s tím co dělá, tak prosím ;) Já to nikomu neberu, ale on není zrovna hoden ochrany člověka o kterém si zatím myslím, že je v pořádku i přes poslední komentář ;) 

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí

Informace

Fotoaparát: EOS 700D

Ohnisko: 24

Expozice: 1/200

Clona: 7.1

ISO: 100