Brand

Zimní Krkonoše

Západní Krkonoše, to jsou hory témeř bez lidí oproti mumraji v okolí Sněžky. Krásné výhledy a lehká dostupnost dělají z této lokality nejvhodnější místo pro focení.

 

Projdeme spolu nejatraktivnější části tohoto koutu Krkonoš a budeme fotografovat především východy a západy slunce, kdy mají hory svou neopakovatelnou atmosféru. Budeme se pohybovat v atraktivním horském prostředí, kde vznikají unikátní snímky.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme vstávat brzo ráno na východy slunce a chodit spát večer po západu slunce a dovolí-li to počasí i po fotografování hvězdné oblohy.


Leden vybírám záměrně, bývá tou dobou v posledních letech dostatek sněhu. Nikde neproudí davy turistů a to snímkům i samotnému focení dodává jedinečnou atmosféru.

Máte tu také možnost poznat další nadšence, kteří jsou ochotni pro dobrý snímek něco udělat a najít nové lokality pro focení.

Program kurzu

S přihlédnutím k aktuálnímu počasí budeme vyrážet na západy a východy slunce (v plánu jsou nejatraktivnější místa v okolí, jako například Mužské a Ženské kameny, Vysoké kolo, Sněžné jámy, oblast nad Labským dolem a další…) všechny túry spolu prokonzultujeme a naplánujeme s ohledem na Vaši fyzickou zdatnost apod.

V minulých letech zvládli i méně fyzicky zdatní.

 

Cílem je zažít něco nového, zdokonalit se ve fotografování a následné úpravě fotografií. Myslím, že ten kdo má rád hory a pobyt v nich, ten si určitě přijde na své. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen jak pro začátečníky, občasné fotografy, tak zkušené krajináře, kteří by rádi zachytili na snímcích zimní atmosféru našich nejvyšších hor.

 

Dost bylo dovolenkových fotek v pravé poledne. Budeme vstávat brzo ráno na východy slunce a chodit spát večer dlouho po západu slunce. Spokojenost zaručena, ověřeno předchozími akcemi, testováno na lidech :)

 

Máte tu také možnost poznat další nadšence, kteří jsou ochotni pro dobrý snímek něco udělat.

Doporučená fotovýbava

- fotografickou výbavu (ideálně digitální zrcadlovku či bezzrcadlovku s jedním nebo několika objektivy)
- samozřejmostí je u krajinářské fotografie stativ
- čelovku - nutností
- teplé nepromokavé oblečení a pevnou obuv
- dobrou náladu, chuť fotografovat a učit se novým věcem
- batoh (není nic horšího, než nosit stativ v ruce, proto doporučuju takový batoh, který pojme fotovýbavu a náhradní oblečení, pití atd.)

- v případě vyšší sněhové pokrývky sněžnice (prokonzultujeme dostatečně dlouho před odjezdem, lze je vypůjčit v každém obchodu se zimním vybavením)

Proč právě náš kurz

- malá skupina fotografů a fotografek
- konečně už pořádně ovládnete svůj fotoaparát a porozumíte kompozici
- návštěva nejatraktivnějších lokalit v západních Krkonoších
- předání kompletního know-how k docílení perfektních snímků
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí

- zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009

Termíny a cena

Cena kurzu: 2 990 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Michal Balada, 737469108, Baladus@seznam.cz

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Michal Balada

Baladus@seznam.cz