Brand

Dobrý den, již nějakou dobu Fotografuji na různé pújčené zrcadlovky Nikon D90, Nikon 3200-3100.Objektivy 18-105 ASF-DX VR II, 18-55 VR. Ale už mě to nebaví si je pořád půjčovat, navíc kvalitativně nejsem tak nějak spokojený, jednak s rychlostí fotoaparátu a taky s vyšším šumem v horších světelných podmínkách a špatné objektivy zejména vysoké clonové číslo.

 

Nyní se rozhoduji že zakoupím vlastní zrcadlovku, zejména na fotografování modelek, dítěte, párty v klubech, kosmetických produktů na eshop aj. Krajinky a přírodu zatím nemám v plánu fotit, hodilo by se i natáčení videí z párty, které občas pořádám.

 

Přemýšlím zda koupit Nový fotoaparát zn. Nikon - Canon (můžu odečíst dph) nebo spíše nějakou bazarovku cena cca do 20K vč dph TĚLO + Pevná 50tka F1,4 nebo 1,8, Prosím doporučtě mi nějaký aspoň trošku profi model a objektiv. Měl jsem v plánu koupit FF CANON 6D, bohužel letos mi na něj nevýjdou peníze, takže aspoň něco na překlenovací dobu.

 

V letošní roce mám ještě v plánu koupit profi 12 Barevnou tiskárnu A1-A0, tak aby byly fotky kvalitativně dostatečné na tento rozměr.

 

Jinak co se týče úprav v Photoshopu dělám již  min 10.let a proto chci něco lepšího než NIKON D90, abych nemusel trávit více času než je nutné následnou postprodukcí. (tohle by možná řešil světelnější objektiv)

 

Další poznatky z mého focení (teď jsem měl možnost fotit svatbu jako druhý fotograf) že mezi zrcadlovkami jsou obrovské rozdíly v rychlosti zaostřování, ve správném rozpoznání citlivosti iso a vyvážení bílé (fotil jsem na prioritu clony, později už na manual), dále pak v rychlosti nastavení, to je třeba u NIKON D3100- D3200 TRAGEDIE..

 

 

Děkuji za odpovědi