Brand

Diskuse - Kompakt do 9 tisíc

Martin

5 příspěvků

Zdravím, uvažuji o kompaktu do 9tis na cestování, dovolené, rodinné foto... Který byste doporučili z těchto tří? nebo úplně jiný? Sony DSC-HX60, Olympus SH-2, Nikon S9900. Díky

před 9 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Zdravím, uvažuji o kompaktu do 9tis na cestování, dovolené, rodinné foto... Který byste doporučili z těchto tří? nebo úplně jiný? Sony DSC-HX60, Olympus SH-2, Nikon S9900. Díky

před 9 lety

Určitě jiný. Pokud je danná "kapesní velikost" ,tak co třeba http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-lf1/recenze#product-sec-sample  anebo Sony rx100 ten by byl za příplatek 1000czk  okolo 10t. Sám mám canon S100 (fotky z něj tu jsou v galerii) a do menšího snímače a vysokorozsahového objektivu (2o něco až 500-600mm) už bych nešel. 

Pokud může být o něco větší co systémové kompakty? O něco větší velikost a s pevným objektivem i kapesní. Bonus v tomto případě větší snímač a rychlejší a přesnější ostření. 

 

před 9 lety

Martin

5 příspěvků

Určitě jiný. Pokud je danná "kapesní velikost" ,tak co třeba http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-lf1/recenze#product-sec-sample  anebo Sony rx100 ten by byl za příplatek 1000czk  okolo 10t. Sám mám canon S100 (fotky z něj tu jsou v galerii) a do menšího snímače a vysokorozsahového objektivu (2o něco až 500-600mm) už bych nešel. 

Pokud může být o něco větší co systémové kompakty? O něco větší velikost a s pevným objektivem i kapesní. Bonus v tomto případě větší snímač a rychlejší a přesnější ostření. 

 

před 9 lety

Vím, že z hlediska velikosti snímače jsou vámi nabízené foťáky lepší, ale přecejen bych rád o něco větší zoom, než 5x nebo 7x (ultrazoom už není potřeba), což v této cenové kategorii asi není možné. A Výměnné objektivy taky nechci, i když by to bylo kvalitou jinde...

před 9 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Rozsah 28-200 je určitě dostačující. On právě ten vysokorozsahový  obejktiv  (500mm a víc) bude tou nejslabší částí fotoaparátu. Kresba nebude stát za nic a určitě nebude mít kdovíjaké výsledky v protisvětle. 

Nemusíte mít nutně zoom 500-600 pokud bude dostatečně kvalitní výstup, tak se dá udělat výřez v editoru. 

Mám zkušenost s ultrazoomem Sony H50 kde byl maximální zoom 450mm a těch 450mm už bylo na úrovni fotky z mobilu.

Nedávno vyšel zajímavý článek na téma  DSLR vs kompakt , kde je vidět jaký posun udělala technika, která se vejde do kapsy kalhot smile

Samozřejmě konečné rozhodnutí je na Vás jsou to Vaše peníze, které investujete...

Osobně si myslím, že dát za fotoaparát se snímačem 1/ 2,33" a rozsahu 500mm je 9 000czk moc (tak 6-7t max), okolo 8-11 se pohybují "profikompakty" a systémy s výměnnými objektivy.

 

před 9 lety

zdenda77

1430 příspěvků

 Ještě osobní zkušenost z focení s Canonem S100 - Pokud je myšleno focení rodiny i nějaké besídky v prostorách kinosálů, kde je většinou mizerné osvětlení, tak tady už je problém s výkonem blesku a maximální použitelnou citlivostí (ISO). Pak by se zase hodil fotoaparát s externím bleskem typu Dslr nebo systémového kompaktu....

před 9 lety

Martin

5 příspěvků

A co takhle Olympus Stylus 1(s), pokud bych se chtěl praštit přes kapsu? wink má cenu do něho jít nebo není takový rozdíl oproti třeba Panasonic LF1?

před 9 lety

zdenda77

1430 příspěvků

No určitě to má cenu. Asi i rozsahem objektivu by šel ... světelnost v celém rozsahu 2,8 taky není špatná. 

.... ale rozměrově se to už hodně blíží kompaktům s výměnnými objetkivy - tady vlastně je totožné tělo ze systému OMD. 

Už jste ho viděl měl v ruce . měl možnost si vyzkoušet i jiné fotoaparáty třeba i ten OMD 5 nebo 10? pokud ne tím bych asi začal.

Pokud nevadí velikost, tak se podívejte na Sony A58 za 10t i s objektivem 18-55 SAM. Systém Alfa Sony převzala od Monolty, takže se dají použít i stará kvalitní skla od Minolty, Problém u Sony je, že je nejasná cesta kterou půjde a zatím to vypadá, že tohle možná bylo poslední tělo "DSLR", které se v závodech vyrobilo a nástupce asi nebude.

 

Za ideálních podmínek (venku za jasného dne) nebude znát rozdíl mezi fotoaparátem za 5 nebo 15 tisíc.To se začne ukazovat až s horšími podmínkami :

-fotky v mistnostech , nebo večer

- fotky v protisvětle a tam bude hrát roli kvalita objektivu a dynamický rozsah snímače 

 

 

před 9 lety

Martin

5 příspěvků

No určitě to má cenu. Asi i rozsahem objektivu by šel ... světelnost v celém rozsahu 2,8 taky není špatná. 

.... ale rozměrově se to už hodně blíží kompaktům s výměnnými objetkivy - tady vlastně je totožné tělo ze systému OMD. 

Už jste ho viděl měl v ruce . měl možnost si vyzkoušet i jiné fotoaparáty třeba i ten OMD 5 nebo 10? pokud ne tím bych asi začal.

Pokud nevadí velikost, tak se podívejte na Sony A58 za 10t i s objektivem 18-55 SAM. Systém Alfa Sony převzala od Monolty, takže se dají použít i stará kvalitní skla od Minolty, Problém u Sony je, že je nejasná cesta kterou půjde a zatím to vypadá, že tohle možná bylo poslední tělo "DSLR", které se v závodech vyrobilo a nástupce asi nebude.

 

Za ideálních podmínek (venku za jasného dne) nebude znát rozdíl mezi fotoaparátem za 5 nebo 15 tisíc.To se začne ukazovat až s horšími podmínkami :

-fotky v mistnostech , nebo večer

- fotky v protisvětle a tam bude hrát roli kvalita objektivu a dynamický rozsah snímače 

 

 

před 9 lety

Neměl jsem ho zatím v ruce, protože jsem původně nechtěl dávat tolik peněz...Spíš preferuji kompakt, než výměnné objektivy. Doteď jsem používal jen větší ultrazoomy a právě bych chtěl něco menšího ve smyslu "vytáhni a foť", když to přeženu :) Takže hrát si s výměnou objektivů moc nechci, i když by výsledek byl nejspíš lepší. Vím, že za podobnou cenu jsou k dispozici přístroje s větším snímačem a lepší světelností, ale proto mají malý zoom...

před 9 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Stejně bych radil zajít do fotoobchodu a zkouknout jak je velký a jak by vyhovoval nebo ne..

Měnit objektivy se přece nemusí pokud vyhovuje rozsah objektivu třeba zmiňovaný systém OMD má objektiv v rozsahu 14-150 což je po přepočtu (crop 2,0) 28-300..stejně jako ten stylus 1s.

Sám jsem měl ultrazom a pak doplnil o S100 a právě na rodinné focení a výlety plně dostačuje. Projděte si fotky z dosavadního focení, kolikrát jste použil maximální zoom a kolikrát by jste se všel do rozsahu do 100-120mm.

Ono pokud je místo , tak jde i popojít - jj i nohama  jde zazoomovat :)

před 9 lety

Martin

5 příspěvků

No jo, ale ta výsledná cena.... Já už nějaké obchody navštívil, ale budu dělat druhý kolečko s jinými přístroji :) Jasně, se zoomem nohama nemám problém, ale ne vždy to jde. Ten zoom mi dělá největší problém při výběru, ale do menšího se mi moc nechce. Cca 200 bych ještě možná bral, ale míň ne

před 9 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.