Brand

Diskuse - Nikon d3200 - 18-55 vs 18-105

Ondřej

16 příspěvků

Ahoj,

blíží se vánoce a já přecházím z kompaktu na zrcadlovku.Potřebuji radu jestli objektiv 18-55 nebo 18-105 co jsem se bavil ze strejdou (fotografem) tak doporučuje 18-105 prý je to takový univerzální.

Tak co myslíte vy ?

před 8 lety

sladas

4173 příspěvků

Obrazově to výjde na stejno a větší rozsah se vždy hodí a ještě je tu možnost Nikon 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX . Recenze  na oba si přečtí třeba na Heuréce. D3200 by měla mít již v sobě automatické korekce optických vad těchto objektivů. 

před 8 lety

František

921 příspěvků

Hezký den Ondro.

jo jo...jak to píše s ladas ... Já myslím, že s tou 18 - 105kou užiješ víc...přece jenom to ohnisko 55mm je docela málo. 18-55 po přepočtu je na konci taková lepší sedmdesátka.... a teoreticky..když se budem držet pravidla, že nejlepší obraz mají objektivy zoom tak někde uprostřed. Tak tam, kde 18-55 končí a už nebude úplně nejlepší - tak zrovna tam ta 18 - 105ka bude mít nejvíc "navrch". A zrovinka TAM je taky dobrá na portréty....tak asi... :-)) Jako první objektiv je 18-105 docela dobrá, já na ní osobně "nemámrád" ten umělohmotnej bajonet, ale to už je asi rozežranost... :-D Ono jde taky jak často ty sklíčka člověk mění, což pokud plánuješ objektiv se zoomem zatím moc asi ne...že ? No 18 - 105 je už docela kus objektivu a je s tím umělým bajonetem dobrý dávat pozor kde se co motá - aby to neurazil. ale to je asi opravdu jen osobní dojem....

F

před 8 lety

Ondřej

16 příspěvků

Dík moc za ohlasy, asi vážně půjdu do 18-105 sice je dražší.. no ale ježíšek má peněz dost.

Ještě kté 18-140 tak nad tou jsem také uvažoval ale bohužel mé finanční mi to nemožňují.

A ještě šli by jste do  jiného výrobce značek jako je Tamron, Sigma Atd...??

wink

před 8 lety

Ondřej

16 příspěvků

Dík moc za ohlasy, asi vážně půjdu do 18-105 sice je dražší.. no ale ježíšek má peněz dost.

Ještě kté 18-140 tak nad tou jsem také uvažoval ale bohužel mé finanční mi to nemožňují.

A ještě šli by jste do  jiného výrobce značek jako je Tamron, Sigma Atd...??

wink

před 8 lety

Ondřej

16 příspěvků

 PARDÓN ZA VLOŽENÍ DVAKRÁTwink

před 8 lety

František

921 příspěvků

Ahoj.

   Ono tak ani nejde o to, jestli použít nikon, sigmu, nebo tamron, nebo tokinu... Asi nejdůležitější je, co od objektivu očekáváme. Cenou, vlastnostmi, kresbou, fyzickým zpracováním objektivu, rychlostí ostření.... a podobně. A podle mne s rozsahem 18 - 105 mm za tyhle peníze je prostě ten Nikon celkem povedená věc. Pokryje to do začátku nejdůležitější ohniska se kterými se prostě pracovat dá a přitom cena i výkon je ucházející.

    Tak potom proč hledat jinde. Při přechodu z kompaktu na zrcadlovku určitě bude znatelný podstatně lepší výkon aparátu ( tedy mám na mysli kompakt těch nejnižších tříd...ty už dneska skoro dohoní dobrý fotomobil )  Koho focení bude bavit, bude stejně časem pokukovat po možnostech jiných objektivů. Je to spíš o tom, jak často a co člověk fotí a kolik tomu věnuje času celkem.

   Než objektivům doporučuji se naučit a také používat správně některý z fotošopů. Pořídit něco, co umí zpracovávat RAW a taky v tom dělat. Tím způsobem vytřískat maximum i z těchto setových objektivů.

 

 

před 8 lety

Luboss7

31 příspěvků

Ahoj,

blíží se vánoce a já přecházím z kompaktu na zrcadlovku.Potřebuji radu jestli objektiv 18-55 nebo 18-105 co jsem se bavil ze strejdou (fotografem) tak doporučuje 18-105 prý je to takový univerzální.

Tak co myslíte vy ?

před 8 lety

Možno by stála za uváženie sigma 17-50 mm, f 2,8, lepšia svetelnosť sa hodí.

před 8 lety

František

921 příspěvků

Možno by stála za uváženie sigma 17-50 mm, f 2,8, lepšia svetelnosť sa hodí.

před 8 lety

No jistě že se to dá zvážit. Dokonce by se mi ty ohniska se světelností líbily na focení v interieru. Ale přijde mi neúmerné ( zvláště pokud zvažuji zatím vlastnit jeden objektiv) posunout začátek ohnisek o 1mm dole a ubrat objektivu o 55mm nahoře. O ceně se každý musí rozhodnout sám. Já osobně nepovažuji světelnost objektivu prioritně za extrémní výhodu. Možná to ve spolupráci s tělem líp ostří a někdy se to použije, ale nakonec ve většině případů člověk drobátko z různých důvodů "přicloní"... Nepochybně sklo se světelností konstantní bude už teoreticky lepší, než setový zoom.. Je to věc volby. pokud bych chtěl pořídit sigmu teď a plánoval dokoupení delšího ohniska....prosím. jestli bych zvažoval zatím jeden objektiv a chtěl tak pracovat delší dobu...tak bych preferoval Nikon 18 -105. ( nijak pro něj nehoruji....používám jiné objektivy )

F

před 8 lety

Honza

22 příspěvků

No, záleží na tom, co fotíš. Já dělám většinou koncertní foto a tam dobrá světelnost výhodou opravdu je. Každopádně souhlasím, že na začátek a běžné focení je ta 18-105mm lepší - přece jenom je to solidní univerzální objektiv za dobrou cenu. Objektiv s lepší světelností se vyplatí, až když si zrcadlovku víc osaháš a víš, co a jak chceš fotit.

před 8 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.