Brand

Diskuse - Bazarovka do 8000 Kč

Oki

3 příspěvků

Zdravím! :)

 

Už delší dobu uvažuji, že bych pořídil starší zrcadlovku. Mám na ní relativně nízké požadavky, ale nevím která by je plnila nejlépe.

 

Samozřejmě chci, aby uměla pořizovat co nejkvalitnější fotky (i když to se hodně odvíjí od objektivu). Poctivý optický hledáček považuji za nutnost (!), displej mě tolik nezajímá. Fotím víceméně statické nebo pomalé věci, krajinu, přírodu, občas lidi/známé. Video nepotřebuji.

 

 

Zatím mě nejvíce zaujalo něco jako 550D/600D + 50mm f/1,8, ale asi bych se nebránil ani starším jako 50D nebo ekvivalentu od Nikonu.

 

Doma se mi válí Helios 44-2 f/2, údajně fotí krásně (portréty?), ale moc si nerozumí s protisvětlem, takže by to chtělo asi i nějaké modernější sklo.

 

Předem díky za rady! 

 

před 7 lety

Martin

2849 příspěvků

https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=449426 a k tomu redukci PK-M42 pro Helios :)

před 7 lety

Martin

2849 příspěvků

před 7 lety

Aleš

263 příspěvků

Zdravím,

a nebo ještě trochu pošetřit a koupit nový Pentax K-50, a budeš

mít nový aparát se zárukou, a vystaráno na kolik let...

před 7 lety

Oki

3 příspěvků

Díky za tipy! Pentax by mě jinak asi vůbec nenapadl - nejspíš protože člověk vidí všude kolem hlavně Nikon/Canon - vypadá to, že to jsou zrcadlovky přesně pro mě.

 

K-5 se mi moc líbí, ale je trochu mimo mojí cenovku... no asi počkám s "vánočním dárkem" do ledna. :)

před 7 lety

sladas

4175 příspěvků

Koukni na Paladix bazar, možná něco najdeš.

před 7 lety

Oki

3 příspěvků

Díky všem za rady! 

 

Nakonec koupen Pentax K-5. :)

před 7 lety

Aleš

263 příspěvků

Tak ať dlouho slouží k plné spokojenostismile

před 7 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.