Brand

Martin Bokůvka

Government denies knowledge

Olomouc

Registrován: 27.3.2012

625466
14
1034

O uživateli

The truth is out there.

Trust no one.

Deny everything.

EI AANIIGOO 'AHOOT'E

Everything dies.

Deceive Inveigle Obfuscate.

BELIEVE THE LIE

ALL LIES LEAD TO THE TRUTH.

.erehT tuO si hturT ehT

They're Watching.

BELIEVE TO UNDERSTAND.

 

S komentováním v galerii jsem skončil - nebaví mě být ten jediný zlý, co vidí chyby a snaží se poradit. Nemůžu se zbavit dojmu, že většina uživatelů zde nemá zájem o názor, ale jenom o popleskání po rameni a pochvalu jak jsou skvělí. A já prostě neumím lhát.

Komunita kolem galerie fotorádce bohužel dospěla do stavu, ve kterém je megapixel nebo photoserver - buď adorace nebo ignorace. Doba, kdy se zde člověk mohl dovědět relevantní názor na svou tvorbu a zjistit, jak jeho fotografie působí na jiné, je nenávratně pryč.

 

A co mi v galerii chybí? Práce se světlem. Pokud pomineme zkušené krajináře, kteří práci se světlem zvládají, přijde mi, že opravdu dobrých fotografií, které spoléhají na světlo jako hlavní stavební prvek, je strašně málo. Pozdrav "dobré světlo" nějak ztrácí smysl. Kýbl efektů přidaných v editoru absenci světla bohužel nezachrání.

 

Vnímání fotografie je podobné jako vnímání hudební skladby. Dovolte mi určité zjednodušení. Pokud se vám skladba nelíbí, existují dvě možnosti - buď je skladba zahraná špatně či falešně nebo je zahraná dobře, ale jde o žánr, který není vaším šálkem čaje.

 

Faszbook: https://www.facebook.com/doom.cz + https://www.facebook.com/DoomovaFotoalba

 

Mail: doomhammer007[zav]seznam.cz.

 

Články

Recenze: zvětšovací noname očnice z Ebay

Som nakupoval :). Asi každý z nás, kdo používá (nejen) vintaž manuální objektivy, čas od času zatouží po větším hledáčku.


Další z nekonečné řady zamyšlení nad hodnocením fotografií

Pozorování dění posledních měsíců v několika českých internetových galeriích mě přimělo k napsání původně krátkého zamyšlení nad neustále omílaným tématem – hodnocení. A pozor, článek se trochu zvrhl a ve výsledku je nechutně dlouhý :)


Nová digitální zrcadlovka PENTAX K-70

TISKOVÁ ZPRÁVA - Pentax uvádí následovníka modelu K-50

16.6.2016

Martin

Novinky

2 komentářů

10905

Další články uživatele

Kontaktovat uživatele