Brand

Články

Recenze objektivu Sigma 20mm f/1.4 ART

Delší dobu jsem měl možnost fotit se zajímavým širokoúhlým objektivem Sigma 20mm f/1.4 ART. A tak vám dnes přináším výsledky svého testování. Mám pro vás praktické zkušenosti s tímto objektivem, ukázkové fotky v plném rozlišení a výsledné doporučení - tedy zda-li se Sigma 20mm f…

Recenze: Pentax-DA HD 16-85mm f/3,5-5,6 ED DC WR

V tomto článku se podíváme na zoomový objektiv z produkce Pentaxu a jeho srovnání s konkurenční Sigmou 17-70 Contemporary.

Recenze filtru VFFOTO ND 1000x Golden Edition

Občas pro vás v redakci testujeme fotografické filtry. Tentokrát jsme otestovali opravdu velmi silný ND filtr (šedý neutrální), který prodlužuje expozici o 10EV. Jak se v praxi osvědčil a jak ovlivní obrazovou kvalitu se dozvíte v této recenzi.

Recenze: Fujifilm XC 50-230 mm f/4.5-6.7 OIS II

Předmětem dnešní recenze je teleobjektiv pro systém Fuji X. Máme pro vás jak zkušenosti z praxe, tak ukázkové snímky. Jak dopadl objektiv v redakčním testu? Stojí za to si jej pořídit?

První zkušenosti se Sigmou 20mm f/1.4 ART

V redakci máme na testování pevný světelný objektiv Sigma 20mm f/1.4 ART, a tak vám dnes přinášíme první dojmy i pár ukázkových fotek z focení s tímto zajímavým objektivem.

Recenze: FujiFilm X-Pro 2

Dlouhá doba čekání na nový snímač X-Trans od Fuji je u konce. Nový X-Pro2 nabízí 24Mpx senzor X-trans CMOS III APS-C, přepracovaný hybridní hledáček, nejrychlejší ostření ze všech současných Fuji X a celou řadu dalších vylepšení. Měli jsme možnost používat X-Pro2 celý týden a na…

Recenze: Pentax DA 18-135mm f3,5-5,6

Předmětem dnešní recenze je základní ultrazoomový objektiv Pentax DA 18-135mm f3,5-5,6mm ED AL [IF] DC WR. Proti běžným setovým objektivům nabídne nadprůměrný rozsah ohnisek i dobrou kresbu. Jak dopadl v našem testu? Vyplatí se jej pořídit?

Recenze: Tamron 35mm f/1.8 Di VC USD

Minulý týden jsme vám přinesli srovnání nového Tamronu 45mm se Sigmou ART. Dnešní recenze nemohla být v tomto ohledu odlišná. V následujícím článku se dočtete, jak si Tamron 35mm f1,8 vede ve srovnání se Sigmou ART a také se Sony RX1.

Recenze: Tamron 45mm f1,8 Di VC USD SP

Dnes vám přinášíme výsledky testování horké novinky - objektivu Tamron 45mm f1,8 Di VC USD SP. Konkurence na současném trhu je velmi silná. Pojďme se proto podívat, jak objektiv obstál v našem testu a jak obstál ve srovnání s konkurencí.

Recenze: Pentax K3 II - evoluce vlajkové lodi Pentaxu

V této recenzi jsem pro vás shrnul výsledky testování Pentaxu K-3 II - aktuální vlajkové lodi APS-C flotily společnosti Ricoh. Testoval jsem jej v setu se známým objektivem 18-135 3,5-5,6 WR. Jaké má silné stránky a nedostatky a jak dopadl v našem testu?

Recenze Panasonic GX8

Uvažujete o výkonném systémovém kompaktu s dobrou ergonomií a 4K videem? Pak by ve vašem hledáčku měl být Panasonic GX8, který toho nabídne opravdu mnoho. Včetně značného počtu ovládacích prvků, dobré ergonomie, hledáčku a 4K videa.

Recenze ND filtru VFFOTO Golden Series 64x

Do redakce se nám nedávno dostal neutrální šedý (ND) filtr ze zcela nové edice Golden Series od českého výrobce pana Fučíka. A tak jsme pro vás tento cenově dostupný filtr v praxi otestovali a dnes vám přinášíme výsledky a verdikt. Stojí za to filtr pořídit?

Recenze: Fujinon XC 16-50mm f/3.5-5.6 OIS II

Předmětem dnešní recenze je lehký a malý základní objektiv pro systém Fuji X. Jak si vedl v redakčním testu?

Recenze: videokurz LROOM

Dnešní recenze je na mě trochu netradiční – do drápků se mi tentokrát nedostala fotografická technika, ale sada výukových videí – Tomáš Dolejší mě požádal o recenzi na jeho videokurz LROOM. Tak se pojďme podívat, co si na nás nachystal.

Recenze: Fujifilm X-A2

V dnešní recenzi se společně podíváme na zoubek nejnovějšímu přírůstku do rodiny systémových kompaktů systému Fujifilm XF. Do testu jsme jej dostali spolu se dvěma zoomovými objektivy XC 16-50 OIS a XC 50-230 OIS, kterým budu věnovat samostatné recenze.

Receze RØDELink Filmmaker Kit

Dnešní recenze zaujme kameramany. V redakci jsme pro vás totiž otestovali nový bezdrátový mikrofon RØDELink Filmmaker Kit, který je určen pro nahrávání zvuku konkrétní osoby. Je to skvělá volba v případě, když potřebujete kvalitní zvuk hovořící osoby (jak v interiéru, tak v…

První zkušenosti s Panasonicem GX8

V redakci máme na testování Panasonic GX8, nejnovější systémový fotoaparát od Panasonicu. Je to velmi pokročilý model s odolným tělem, nadstandardní funkční výbavou, samostatným hledáčkem, výklopným displejem, 4K videem a například také s duální stabilizací obrazu. V tomto…

RECENZE: Tamron 15-30mm f/2.8 Di VC USD

Jaký je nejširší stabilizovaný objektiv pro full frame zrcadlovky po optické stránce? Více se dočtete v našem článku, který zahrnuje celou řadu fotek v RAW ke stažení a naše dojmy z focení.