Brand

Canon představil PowerShot G15 s f/1.8 a PowerShot SX50 HS - Tisková zpráva

Canon představil dva nové inovativní kompaktní fotoaparáty PowerShot G15 a PowerShot SX50 HS s objektivy Canon nové generace. PowerShot G15 přináší nejjasnější objektiv v řadě PowerShot G a nový f/1.8-2.8 objektiv s 5x zoomem, který umožňuje fotografům extra světelnost v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. PowerShot SX50 HS je první kompaktní fotoaparát společnosti Canon s 50x optickým zoomem1, který nabízí výjimečný výkon, podporu formátu RAW a pokročilé manuální ovládání.

Nové modely byly navrženy s ohledem na pokročilé fotografy, kteří vyžadují výjimečnou kvalitu a špičkový výkon v kompaktním těle. Oba modely jsou vybaveny uznávanými zobrazovacími technologiemi Canon a poskytují vynikající kvalitu snímků i Full HD videí. Obě novinky obsahují uznávaný Canon HS systém, který nabízí vynikající výkonnost i při slabém osvětlení a výjimečně nízkou hladinu šumu při všech podmínkách. Optický stabilizátor obrazu Canon s inteligentní stabilizací zajišťuje ostrý obraz v celém rozsahu zoomu, zatímco ruční ovládání a podpora formátu RAW poskytují fotografům maximální kontrolu nad fotografováním a natáčením videa.

Objektivy nové generace

PowerShot G15 a PowerShot SX50 HS jsou vybaveny novými špičkovými objektivy Canon, které otevírají řadu kreativních možností. PowerShot G15 disponuje působivým vysoce světelným f/1.8–2.8 objektivem, který byl vyvinut s použitím nového skla s vysokým lomem světla s unikátním povrchem z několika materiálů pro zpracování specifické vlnové délky světla na nanometrické škále. 5x optický zoom nabízí vynikající všestrannost a světelnost f/1.8 při širokoúhlé ohniskové vzdálenosti 28mm a světelnost f/2.8 při maximální ohniskové vzdálenosti 140 mm. To nabízí fotografům více volnosti při natáčení za zhoršených světelných podmínek. Lze velmi tvůrčím způsobem pracovat s rychlými časy závěrky pro zmrazení pohybu nebo přidat atmosféru do fotografií pomocí mělčí hloubky ostrosti.

Pro fotografy, kteří chtějí zachytit detaily na vzdálených objektech, má PowerShot SX50 HS vůbec nejvýkonnější optický zoom Canon v kompaktním těle. Optická konstrukce je nejlepší ve své třídě a obsahuje 13 členů, včetně tří UD členů v 10 optických skupinách, a poskytuje výjimečný výkon v celém rozsahu 50x optického zoomu. Nově navržený Ultrasonic Motor (USM) a Voice Coil Motor (VCM) zajistí rychlý a téměř tichý zoom od širokého úhlu 24mm až do maximálního dosahu 1200 mm, zatímco ZoomPlus digitálně rozšiřuje zoom až na 100x při zachování vysoké kvality obrazu.

Vylepšená funkce Zoom Framing Assist u PowerShot SX50 HS nyní obsahuje nové funkce pro vyhledávání a uzamknutí, které jsou navrženy tak, aby pomohly fotografům najít a uzamknout objekt při fotografování s maximální ohniskovou vzdáleností. Uživatelé mohou stisknutím speciálního tlačítka oddálit přiblížení a najít objekt. Po uvolnění tlačítka se zoom opět vrátí do původního přiblížení. Navíc tlačítko pro zamknutí lze použít ve spojení s výkonnou optickou stabilizací obrazu.

Jasný a ostrý obraz s optickým stabilizátorem obrazu

Špičkové technologie optické stabilizace obrazu v obou modelech potlačují rozmazání fotografií a videí. 4krokový (PowerShot G15) a 4,5krokový (PowerShot SX50 HS) optický stabilizátor zajistí, že záběry jsou ostré a detailní při fotografování s dlouhou ohniskovou vzdáleností nebo za nízké hladiny osvětlení. Navíc, inteligentní IS automaticky detekuje snímanou situaci a použije nejvhodnější ze sedmi režimů stabilizace obrazu. PowerShot SX50 HS má také nový pokročilý režim pro dynamickou stabilizaci obrazu, která snižuje rotační pohyb stylu chvění fotoaparátu, ke kterému obvykle dochází při natáčení za chůze nebo v pohybu.

Špičková rychlost i kvalita obrazu

Oba modely jsou vybaveny systémem Canon HS, který kombinuje vysoce citlivý 12,1 megapixelový CMOS snímač a výkonný procesor DIGIC 5. PowerShot G15 je vybaven novým, velmi citlivým snímačem Canon CMOS typu 1/1.7, který nabízí ještě lepší práci se světlem než jeho předchůdce. Vysoká citlivost ISO až 12800 umožňuje použití rychlých časů závěrky a rychlejší souvislé fotografování, dokonce i za špatných světelných podmínek.

Vylepšený systém automatického zaostřování v obou modelech usnadňuje zachycení ostrých snímků. PowerShot G15 nabízí výjimečný výkon automatického zaostřování pouze 0,17 sekundy při širokém úhlu, což představuje 53% zlepšení oproti modelu PowerShot G12 a dělá z něj vůbec nejrychlejší kompaktní fotoaparát Canon.

Režim rychlého kontinuálního snímání je dostupný v obou modelech a umožňuje zachytit ve vysoké kvalitě a s plným rozlišením i rychle se pohybující objekty. PowerShot SX50 HS zachytí i extrémní pohyb při 13 snímcích za sekundu, což je ideální pro fotografování divoké zvěře, a PowerShot G15 je ideální pro zachycení rychlé akce s 10 snímky za sekundu.

powershotg15.jpg

Kreativní svoboda s manuálním ovládáním a automatickými režimy

Novinky nabízí stejné manuální ovládání jako digitální zrcadlovky Canon EOS a umožňují upravit nastavení například clony, rychlosti závěrky, vyvážení bílé nebo citlivosti ISO. Formát RAW u obou fotoaparátů umožňuje zvolit poměr stran při post produkci.

Řada automatických fotografických funkcí usnadňuje vytváření špičkových snímků. Smart Auto využívá pokročilou technologii detekce scény a vybere nejvhodnější nastavení z 58 různých scén, zatímco Face ID chytře rozpozná předem registrované tváře přátel nebo rodiny a upraví odpovídajícím způsobem nastavení pro nejlepší možný výsledek. Vyvážení bílé pro vícenásobné oblasti automaticky upravuje barevné tóny v záběrech pořízených v interiéru s různými světelnými zdroji, takže záběry vypadají přirozeněji.

Vytvořeno pro skutečné fotografy

PowerShot G15 je lehký a zároveň robustní. Hliníkové tělo je přibližně o 17 % menší než u předchozího modelu PowerShot G12, takže je ideálním doplňkem k digitálním zrcadlovkám.

PowerShot G15 je navrženo pro rychlé ovládání jednou rukou a je vybaven dvoustupňovým vrchním ovládacím kolečkem, předním voličem a specializovaným tlačítkem pro natáčení videa a akčními tlačítky. Díky tomu mohou uživatelé snadno upravovat nastavení fotoaparátu mezi záběry. Ostrý 7,5cm (3,0“) displej PureColor II G s 920 tisíci body je ideální pro vytváření kompozic a prohlížení fotografií. Lepší trvanlivost a viditelnost zaručuje tvrzené sklo a povrchová úprava pro lepší pozorovací úhel. Optický hledáček poskytuje alternativu k živému náhledu a poskytuje více tradiční přístup k fotografování.

powershotsx50hs.jpg

PowerShot SX50 HS přináší svět digitálních zrcadlovek v kompaktní podobě. Zakřivený design s rukojetí umožňuje snadnější a bezpečnější držení, a je ideální pro fotografování s maximálním zoomem. PowerShot SX50 HS nabízí 50x optický zoom, ovládací kolečko pro snadný přístup a navigaci prostřednictvím systému menu a akční tlačítka pro akci na jeden dotyk, včetně speciálního tlačítka pro natáčení videí. Elektronický hledáček v kombinaci s 7,1cm (2,8“') výklopným LCD displejem PureColor II VA umožňuje uživatelům fotografovat a komponovat záběry svým stylem a fotit z nejrůznějších úhlů.

Full HD videa

Videa jsou ostrá a detailní, protože PowerShot G15 i PowerShot SX50 HS podporují natáčení snímků ve Full HD (1080p) s frekvencí 24 snímků/s. Optický zoom lze upravovat během natáčení a automatické zaostřování zaručí, že objekty budou zachyceny ostře a čistě. Oba modely podporují i stereo záznam zvuku.

Experimentování s příslušenstvím Canon

Oba nové modely PowerShot jsou kompatibilní s širokou škálou příslušenství Canon. Sáňky umožňují experimentovat s kreativním fotografováním pomocí blesků Canon Speedlite, zatímco adaptér filtrů nabízí kompatibilitu s řadou fotografických Canon EOS filtrů. Oba modely jsou kompatibilní s dálkovým ovladačem RS-60E3, který je ideální pro vytváření fotografií s dlouhými expozicemi nebo fotografování v noci, kdy je nutné eliminovat jakékoli chvění fotoaparátu. Pro PowerShot G15 je k dispozici i nové vodotěsné pouzdro WP-DC48, které láká k zachycení ohromujícího mořského světa.

PowerShot G15 – základní charakteristika:

 • Světelnost f/1.8-2.8, 28mm, 5x zoom objektiv Canon
 • 12,1MPx CMOS; HS System s DIGIC 5
 • 4kroková inteligentní stabilizace obrazu
 • 7,5cm (3,0”) LCD; OVF
 • Přední volič, plně manuální ovládání, RAW
 • Full HD videa, HDMI-CEC
 • Rychlý autofokus
 • Režim Smart Auto a funkce Face ID
 • HDR režim
 • Kompatibilita s celou řadou příslušenství

PowerShot SX50 HS – základní charakteristika:

 • 50x ultraširokoúhlý zoom
 • 4,5krokový optický stabilizátor obrazu. Inteligentní IS
 • 12,1MPx; HS System s DIGIC 5
 • Full HD, HDMI
 • 7,1cm (2,8”) výklopný LCD displej, EVF
 • Manuální režimy, RAW
 • Vylepšená funkce Zoom Framing Assist
 • Režim Smart Auto, Vyvážení bílé pro vícenásobné oblasti
 • Režim rychlého kontinuálního snímání

 

Štítky: fotoaparát

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Novinky

Všechny články kategorie

Nová edice presetů a profilů pro Lightroom a Camera RAW

Po půl roku intenzivního vývoje mám pro všechny fotografy dobrou zprávu. Podařilo se mi vyvinout zcela novou edici profilů, které…

17.3.2020

Tomáš

Novinky Manfrotto: zajímavé batohy řady Advanced2, RedBee a stativy GT XPRO

Pokukujete po novém batohu či brašně? Pak by vás mohla zaujmout nová řada profesionální batohů a brašen Manfrotto Advanced, ve…

1.10.2019

Tomáš

Nikon představuje nové fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a nové objektivy

Společnost Nikon představuje nový systém fotoaparátů s bajonetem Nikon Z a uvádí dva fotoaparáty mirrorless s obrazovým polem ve…

23.8.2018

Tomáš

Novinky Tamron: 70-210mm f4 Di VC USD a TAMRON 28-75mm Di III RXD

Společnost Tamron představila dva zcela nové objektivy. Prvním z nich je zoomový teleobjektiv 70-210mm f/4, který nabídne…

22.2.2018

Tomáš

FUJIFILM X-H1: představení

FUJIFILM představil nový systémový kompakt s APSC snímačem.

17.2.2018

Michal Kroupa

Aktualizace: Lightroom Classic CC v7.2 / CC v1.2

Společnost Adobe dnes vydala novou aktualizaci pro obě současné verze Lightroomu. Nový Lightroom Classic CC v7.2 přinese…

13.2.2018

Tomáš