Brand

Články

Další z nekonečné řady zamyšlení nad hodnocením fotografií

Pozorování dění posledních měsíců v několika českých internetových galeriích mě přimělo k napsání původně krátkého zamyšlení nad neustále omílaným tématem – hodnocení. A pozor, článek se trochu zvrhl a ve výsledku je nechutně dlouhý :)

Fotografie je jako jídlo: šlichtu kořením nezachráníte

Dobrá fotografie je jako dobré jídlo. Když máte k dispozici dobrou surovinu, kterou dobře zpracujete, máte zaděláno na úspěch. Pak už jen přidáte trošku toho koření a jedinečný zážitek je na světě. Zároveň ale platí, že špatnou surovinu dobrým kořením nezachráníte...

Portrétní výběr z galerie: prosinec 2015

V tomto roce navážeme na výběry z galerie, které jsme publikovali loňský rok. A tak pro vás dnes mám letošní první portrétní výběr z naší fotogalerie. U všech fotek je uvedeno hodnocení a často také náměty ke zlepšení.

Honzo, fotíš ještě?

Pokud čekáte rady a triky, jak na ještě lepší fotografie, raději článek ani neotvírejte. Tentokrát je to spíš moje retrospektivní esej s úvahami o kreativitě a talentu a o neznámých počátcích mé cesty s fotoaparátem.

Zlepšete své fotografie zajímavou perspektivou

Chcete svým fotkám dodat novou šťávu? Nefoťte neustále z úrovní svých očí, ale vyzkoušejte i jiné pohledy. Velmi zajímavý může být nadhled i podhled. V tomto článku mám pro vás velkou dávku inspirace i námětů k zamyšlení, jak obyčejnou změnou perspektivy dodat svým fotkám nový…