Brand

Články

Blog

Vánoční slevy na systémové blesky, sady světel, fotobatohy ...

Co oceníte více? ZDARMA TR-611/612 odpalovač v hodnotě 2.490,- Kč, nebo SLEVA na blesk 1.210,- Kč ...... a co velká sleva na foto-batoh, mezikroužky, nebo sestavu světel? Máme pro Vás 5 tipů, jak si zpříjemnit Vánoce :)

Špičková panoramatická hlava pro fotografy hor

Když jsem nedávno publikoval článek "Vynález nejlepší panoramatické hlavy do hor?", netušil jsem, že mě jedna firma předběhla a s něčím podobným na trh přišla již dříve. A nejen to. Náš nápad dotáhli téměř k dokonalosti. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Není divu. Firma totiž…

"Vynález" nejlepší panoramatické hlavy do hor?

Standardní panoramatické hlavy jsou příliš těžké, v silném větru na horách nestabilní a jejich cena je často příliš vysoká. Napadlo vás někdy, že by šlo sestavit panoramatickou hlavu, která by byla o polovinu lehčí, o polovinu levnější a především ve větru mnohonásobně…

Jak na to: používáme objektivy M42 na tělech Pentax

Jak na to: používáme historické objektivy se závitem M42 (a M39) na tělech Pentax. Podíváme se na typy redukcí, nastavení fotoaparátu a na praktické používání historických objektivů na moderních tělech.

Blog

Konverze na ArcaSwiss systém

Tento článek shrnuje mé zkušenosti s výměnou rychloupínací části na kulových hlavách Manfrotto za ArcaSwiss kompatibilní řešení.

Ricoh: GR II Premium Kit

Speciální limitované balení k desetiletému výročí profesionálních digitálních fotoaparátů série GR

Blog

Recenze: Časovací spoušť JYC 710 – bezdrátová drátěnka

Cílem dnešní recenze je seznámit vás s bezdrátovou drátěnkou JYC 710. Vlastním její verzi C1 určenou pro některé Canony a Pentaxy. Pojďme si ukázat, co všechno tato hračka umí.

Blog

Rady nad zlato

Zdravím, včera jsem si zakoupila novou zrcadlovku nikon d7100. Chtěla bych se Vás zeptat jaké mate zkušenosti s touto zrcadlovkou a dále jsem Vás chtěla poprosit o nějaké užitečné rady do zacatku.

Blog

Jak na domácí fotostan?

Potřebujete nafotit šperky? Chcete kvalitní produktové fotky jídla a předmětů nebo chcete jen experimentovat se skleničkou vody? Pokud máte kvalitní fotoaparát a dálkově odpalovaný externí blesk, bude Vám ke slušným výsledkům chybět jen jedna důležitá věc. A to fotostan. Pokud…

Blog

Zamyšlení: staré manuální objektivy a moderní doba

Mají staré manuální objektivy v dnešní době moderních objektivů vůbec šanci? Nad tímto tématem bych se rád v následujících řádcích zamyslel a rád bych znal i váš názor.

Blog

Recenze: cestovní stativ Beike BK-777

Následující řádky se budou snažit odpovědět na jednoduchou otázku – platí staré rčení „nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci“ anebo je levný stativ z Číny důstojným soupeřem pro výrobky známých značek?

Blog

Sigma 35/1,4 DG verzus Nikon 35/1,4 a CZ Distagon 35/2

V měsíci lednu se na českém trhu objevil nový širokoúhlý ultrasvětelný objektiv značky Sigma s bajonetem Nikon. Konkrétně se jedná o objektiv Sigma 35/1,4 DG HSM, určený především pro FX zrcadlovky. Přiznám se, že jsem se na něj hodně těšil už od jeho představení na podzim…

Blog

Test objektivu Tamron SP 70-200 f/2.8 Di VC USD

Otestovali jsem pro Vás nový světelný tele objektiv Tamron SP 70-200 f/2.8 Di VC USD. Nabízí stabilizaci obrazu, ultrasonické ostření a v ČR se začal prodávat za cca 40.000Kč. Pro koho je vhodný a nakolik se tato investice vyplatí?

Blog

Jak vybrat teleobjektiv

Vybrat teleobjektiv není vůbec jednoduché. Svou roli hraje řada technických parametrů i praktických aspektů. Nabízíme Vám 15ti minutového průvodce výběrem dlouhého skla.

Blog

Proč svojí zrcadlovkou nenatáčíte video?

Pár řádek o tom, jak "vytunit" svou DSLR tak, aby dokázala natočit video, či movie na profesiovální úrovni ...

Blog

35 mm. Quo vadis, Canon?

Malé zamyšlení nad očekávanou bitvou na ostří nože na poli světelných monofokálních objektivů s ohniskem 35 mm.

Blog

Odpalovač blesku Pixel King E-TTL

Naskytla se mi příležitost vyzkoušet si rádiový odpalovač externích blesků Pixel King E-TTL. Jaký je se dovíte v této recenzi.

Blog

Canon S90 / S95 - ovládanie

Canon S90 používam ako zápisník k zrkadlovke. Má pomerne variabilné ovládanie, ktoré môže niekedy život viac komplikovať než zjednodušovať. V tomto článku popisujem spôsob nastavenia a ovládania ktorý sa osvedčil mne. Týmto príspevkom voľne nadväzujem na počiatočné skúsenosti a…